Дитяча травматологія та ортопедія в Харкові в МЦ «Бебі-доктор»

Ортопедия-травматология

У медичному центрі «Бебі-доктор» працюють висококласні ортопеди-травматологи, які займаються лікуванням ряду захворювань.

Дитяча ортопедія і травматологія в Харкові в нашому медичному центрі представлена широким спектром послуг.

Дитячий масаж і ЛФК у Харкові

Детский массаж и ЛФК в Харькове

Наші фахівці оротопеди-травматологи призначають ці процедури при виявленні певних проявів нездужання у дітей:

 • при реабілітації після травм,
 • лікуванні плоскостопості, клишоногості, сколіозу,
 • деформації грудної клітини

Реабілітація дітей після травм у Харкові

Реабилитация детей после травм в Харькове

Реабілітаційні заходи слід починати відразу ж після початкового лікування, коли дитині знімуть гіпс або пов’язку. Виходячи з особливостей індивідуального випадку, доктор порекомендує комплекс заходів, спеціальні вправи ЛФК, масаж, кінезіотерапію, мануальну терапію, фізіотерапію.

Тривалість реабілітаційного періоду може становити від декількох тижнів до декількох років наполегливих занять. Навіть у дуже важких випадках при хорошій цілеспрямованості можна досягти прийнятних результатів.

Виправлення плоскостопості у дітей у Харкові

Исправление плоскостопия у детей в Харькове

Ми пропонуємо нехирургические способи виправлення плоскостопості у дітей. В основі наших методик лежить розтягнення і зміцнення сухожиль, м’язів і зв’язок стопи. Такий підхід дозволяє знімати навантаження з перерахованих структур, правильно формувати стопу. Крім того, зникають болі в ногах і спині.

При регулярних заняттях позитивний результат буде обов’язково. Головне не затягувати час, тому що, чим молодша дитина, тим вище ефективність лікування.

Ми пропонуємо тільки найефективніші методики лікування плоскостопості: скелелазіння (дуже ефективно), масаж, ЛФК, носіння ортопедичних устілок-супінаторів. Індивідуально скомбінувати методики, визначити види вправ, їх тривалість і кількість Вам допоможе наш лікар-ортопед.

Всі заняття проводяться в МЦ «Бебі-Доктор» під керівництвом досвідченого фахівця. Тривалість 1 заняття становить приблизно 1 годину.

Лікування дисплазії тазостегнових суглобів у дітей у Харкові

Лечение дисплазии тазобедренных суставов у детей в Харькове

Якщо лікування ДТС почати у віці дитини до 6 місяців, то можна обійтися консервативними методами лікування. Якщо лікувати після 2 років – напевно, знадобиться хірургічне втручання.

Ми пропонуємо нехірургічні способи лікування дисплазії кульшових суглобів у дітей. В основі наших методів лежить широке сповивання, за допомогою якого вдається поставити голівку стегна у «правильне» положення. З цією метою ми застосовуємо стремена Павлика або шину Фрейка. В обох випадках ми фіксуємо ніжки дитини в зігнутому і розведеному положенні. Тривалість такої фіксації може становити кілька місяців.

Звичайно, вердикт лікаря про необхідність широкого сповивання сильно засмучує батьків, тим більше що перші дні дитина дійсно неспокійна. Але через 3-5 днів малюк звикне і його поведінка нормалізується. Надалі, дотримуючись рекомендацій лікаря, Ви напевно уникнете більш серйозних проблем.

Виправлення деформації грудної клітини у дітей у Харкові

Детская травматология и ортопедия в Харькове в МЦ «Беби-доктор»

Тільки легкі форми деформації грудної клітини можна лікувати консервативно.

Хірургічну реконструкцію пропонують у тому випадку, якщо деформація грудної клітини обмежує роботу серця і легенів. Невеликий дефект, звичайно, можна прикрити одягом. Але, по-перше, психологічний дискомфорт завжди буде мати місце. По-друге, бувають ситуації, коли цього зробити неможливо.

Хірургічні методи лікування деформацій грудної клітини включають у себе ЛФК, масаж, носіння спеціальних корсетів і фізіотерапію. При лійкоподібній деформації грудної клітини відмінно зарекомендував себе метод вакуумного виправлення. Кінцевий результат залежить від таких факторів як вид деформації, ступінь відхилень, вік дитини. Але найголовніше – це цілеспрямованість і дисциплінованість батьків. Оптимальний вік, коли слід починати лікування, вважають 3 роки. Після 3 років дитина вже здатна координувати своє тіло для правильного виконання вправ.

Наші фахівці підберуть для Вашої дитини найбільш дієву стратегію, і разом з Вами будуть контролювати ефективність лікування. Всі заняття проводяться в МЦ «Бебі-Доктор» під керівництвом досвідченого фахівця. Тривалість 1 заняття становить приблизно 1 годину.

Лікування і профілактика сколіозу і інших порушень постави у дітей у Харкові

Детская травматология и ортопедия в Харькове в МЦ «Беби-доктор»

Більшість дітей з легкими формами порушень постави не потребують лікування. Досить контролювати спину під час занять і 1 раз в 3-6 місяців відвідувати доктора, щоб відстежувати динаміку. У більш важких випадках обов’язково потрібно звертатися до фахівця, оскільки сколіоз має властивість прогресувати. Крім того, поки дитина росте, виправити порушення скелета набагато легше.

Вибір тактики лікування сколіозу завжди проводиться на індивідуальній основі.

Необхідно враховувати багато факторів:

 • Стать. Ризик прогресування сколіозу у дівчаток набагато вище, ніж у хлопчиків.
 • Ступінь викривлення хребта. Чим вище ступінь викривлення, тим імовірніше подальше погіршення стану.
 • Характер викривлення. S-подібне викривлення має менш сприятливий прогноз у порівнянні з С-подібним.
 • Локалізація. Викривлення у грудному відділі хребта менш сприятливе, ніж в поперековому.
 • Вік. У міру дорослішання дитини ризик прогресування сколіозу знижується. В той же час коригувати поставу тим легше, чим молодша дитина.

У якості консервативного лікування сколіозу застосовують ЛФК, мануальну терапію, носіння корсетів.

Якщо Ви запідозрили у своєї дитини порушення постави, перше, що потрібно зробити – проконсультуватися з дитячим ортопедом-травматологом. Доктор з’ясує, чи є викривлення хребта. Якщо є, то визначить його ступінь і обговорить з Вами подальшу тактику. За необхідності ми підберемо для Вашої дитини найбільш оптимальні методики, і разом з Вами будемо контролювати ефективність лікування.

Комплексне лікування клишоногості у дітей у Харкові

Детская травматология и ортопедия в Харькове в МЦ «Беби-доктор»

Метою лікування вродженої клишоногості є повне виправлення аномалії. Корекцію зазвичай починають у віці 1-2 тижні. Оскільки кістки, суглоби і сухожилля новонародженого дуже гнучкі і м’які, то раннє втручання забезпечує відмінний результат.

У МЦ «Бебі-Доктор» дотримуються найбільш результативної тактики і застосовують найсучасніші методи виправлення вродженої клишоногості у дітей. Ми пропонуємо поетапне гіпсування, носіння спеціальних чобітків, з’єднаних між собою металевою планкою (Брейс-апарат). А також масаж, фізіотерапію, кінезіотерапію, лікувальну гімнастику.

Поетапне гіпсування по Понсеті – це основна методика. Її застосування забезпечує найкращі результати.

 • Ніжку дитини гіпсують у вигляді «чобітка», зафіксувавши в максимально розгорнутому положенні.
 • Відвідувати ортопеда необхідно 1 раз на тиждень. Під час кожного візиту доктор змінює гіпсову пов’язку, поступово збільшуючи вигин стопи.
 • Загалом знадобиться близько 6-7 візитів. Такі процедури абсолютно безболісні.
 • Малюк може бути трохи неспокійний, але не через больові відчуття. Надалі дитина носить брейси до повного виправлення дефекту.
 • У деяких випадках з метою зняти напругу з ахіллового сухожилля ми застосовуємо ін’єкції ботулотоксину (Ботокс, Диспорт). Це абсолютно безпечно для дитини і дозволяє уникнути хірургічного надрізу.

Переважна більшість дітей завдяки сучасним методикам повністю і назавжди позбуваються від клишоногості. Надалі вони ведуть звичайний спосіб життя, можуть займатися спортом і носити модельне взуття.

Ціни на послуги ортопедії і травматології в Харкові розраховуються індивідуально і залежать від складності лікування виявлених захворювань.

Scroll to top